HISTORIA MIĘDZYSZKOLNEGO KLUBU SPORTOWEGO GILUS W GILOWICACH
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gilus” powstał w lutym 2002 r., obejmując swoją działalnością sekcję piłki siatkowej. Powołano pierwszy skład Zarządu MUKS „GILUS” ,
do którego weszli :
ü Ireneusz Mietliński - Prezes
ü Michał Gwóźdź - V-ce Prezes
ü Lesława Pawełko - Sekretarz
ü Jurek Domżoł - Skarbnik
ü Andrzej Dźwigoń - Członek
ü Tomasz Filejecki - Członek
ü Adam Stanek – Członek
W latach 2002-2004 w klubie trenowało ok 100 osób (dziewcząt i chłopców) w różnych kategoriach wiekowych: młodziczki, młodziki i seniorzy. Trenerami byli wówczas ; Tomasz Filejecki , Marek Wasztyl , Andrzej Dźwigoń . Zawodnicy startowali w Śląskiej Lidze Piłki Siatkowej ,Oświęcimskiej Lidze oraz Międzyszkolnej Lidze Gimnazjalnej , sezon zakończyli rozgrywki na najwyższych stopniach podium. W następnych latach trenerami siatkarzy byli ; Jarosław Janas i Janusz Naglik.
W roku 2004 klub rozszerzył swoją działalność o sekcje pływacką , powstały 2 grupy pływackie ,
W kolejnych latach sekcja rozrastała się o nowe grupy , pływało około 150 osób . Trenerami sekcji pływackiej byli : Sławomir Formas i Bogdan Nicieja.
W 2005 r na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym , ustalił się nowy skład Zarządu Klubu . W skład którego weszli :
ü Ireneusz Mietliński – Prezes
ü Sławomir Formas – V-ce Prezes
ü Lesława Pawełko – Sekretarz
ü Jurek Domżoł – Skarbnik
ü Andrzej Dźwogoń – Członek
ü Adam Stanek – Członek
ü Marek Wasztyl – Członek
W lipcu 2007 roku, po raz pierwszy pływacy GILUSA wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików 13 lat w Oświęcimiu ( rocznik 94 r) byli to : Mateusza Granatyra , Anna Łaszkiewicz.
W 2008 r. zwołano Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze, na którym nastąpiły kolejne zmiany w składzie Zarządu Klubu :
ü Ireneusz Mietliński – Prezes Klubu
ü Sławomir Formas – Wiceprezes Klubu
ü Jerzy Domżoł – Skarbnik Klubu
ü Lesława Pawełko – Sekretarz Klubu
ü Adam Stanek – Członek Zarządu
ü Andrzej Skowron – Członek Zarządu
ü Bogdan Nicieja - Członek Zarządu
W 2009 roku zawodnicy z rocznika 1996 w składzie : Martyna Wyrobek, Joanna Bartoszek, Marta Janusz, Skowron Weronika, Szymon Chrobok, Bartosz Bazylewicz startowali w Mistrzostwach Polski
W styczniu na Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików 13 letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W lipcu na Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików 13 letnich w Gorzowie Wielkopolskim
W styczniu 2010 roku rocznik 96 w składzie : Martyna Wyrobek , Joanna Bartoszek
Marta Janusz , Skowron Weronika, Szymon Chrobok, Kamil Tymura , Przemysław Zieliński
startował w Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów młodszych 14 letnich w Zamościu gdzie Joanna Bartoszek na 800 dow. zajęła 11m a na 400 zm 9 m w finale B
W lipcu na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14-lat w Dębicy , Szymon Chrobok - zajął 14 m w Polsce na 50 grzb. finał B
Zawodnicy z rocznika 95 ; Klaudia Kozaryszczuk , Katarzyna Ptaszek, Adrianna Dzida, Paulina Klimas i Mateusz Żymańczyk , zdobywają Pierwszy MEDAL podczas Zimowych Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich w Katowicach 22-24.01.2010 r Mateusz Żymańczyk , kończy finał A na 3 miejscu z BRĄZOWYM MEDALEM. W Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich w Oświęcimiu 09-11.07.2010,
Mateusz Żymańczyk zdobył - brązowy MEDAL . Zawodnicy pływają w 2 finałach A i 6 finałach B
Kacper Murański z rocznika 99 , na Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski 11 Lat w Radlinie 29.5.2010 zdobywa ZŁOTY MEDAL na 100 motylkowym - TYTUŁ MISTRZA POLSKI
W czerwcu zawodnicy z rocznika 98 w składzie : Miriam Kwiatek, Dominika Maroszek, Agata Mietlińska, Aleksandra Jankowska, Karol Trela startują w Mistrzostwach Polski Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim gdzie zdobywają cztery medale - 3 złote i 1 brązowy .
Miriam kwiatek zostaje potrójną Mistrzynią Polski a dziewczęta w sztafecie 4 x 100 zmiennym zdobywają BRĄZOWY MEDAL .
W 2011 Sukcesy sportowe odnosiły drużyny siatkarskie zajmując czołowe lokaty ;
16.04.2011 r na Turnieju Dwójek i Trójek Siatkarskich , w Gimnazjum nr 2 w Woli
W kl. 4 w dwójkach zajął 1m wśród M i wszystkie miejsca na podium wśród K
W kl. 5 w trójkach : wśród M i K trzy pierwsze miejsca
W klasach 6 i gimnazjalnych kobiece drużyny zajęły trzy miejsca na podium.
11.06.2011r w Gilowicach -na Siatkarskim Turnieju Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych
10.12.2011 w Gilowicach w Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt klas III i IV ,
Rocznik 95 startuje w składzie ; Mateusz Żymańczyk, Paulina Klimas, Katarzyna Ptaszek oraz Klaudia Kozaryszczuk w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16-Letnich w Gliwicach 18-20.03.2011r.
Mateusz Żymańczyk zdobywa brązowy i złoty (tytuł Mistrza Polski), zawodnicy pływają w czterech finałach A i trzech finałach B .
W Letnich Mistrzostwach Polskich Juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim 15-17.07.2011
Paulina Klimas zdobywa złoty medal i tytuł mistrzyni Polski na 200 m stylem klasycznym
Mateusz Żymańczyk pływał trzy razy w finale A i 1 raz w Finale B
Miriam Kwiatek z rocznika 98 zostaje powołana do KADRY NARODOWEJ POLSKI na Trójmecz Pływacki Juniorów do Pragi 07-08.05.2011 tam zdobywa 5 medali :
Brązowy na 400 m zmiennym i 200 m stylem motylkowym
Srebrny na 100 m motylkowym i w sztafecie 4 x 100 zmiennym
Złoty w sztafecie 4 x 100 dowolnym
28.04.2012 w Michałkowicach na Śląskiej Lidze Minisiatkówki Dziewcząt, .Drużyna siatkarek
w składzie: Natalia Chowaniec, Dorota Chowaniec, Judyta Chowaniec, Karolina Zawisza, Karolina Kuszek, awansowały do turnieju finałowego "Kinder-sport" 2012 – województwa śląskiego
16.06.2012 w Gilowicach w Turnieju Minisiatkówki wygrywa drużyna Gilusa
20.10.2012 w Gilowicach w Turnieju Minisiatkówki dziewcząt wygrywa drużyna Gilusa
17.11.2012 w Czeladzi w Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt, Zawodniczki z MUKS Gilus Gilowice startujące w kategorii „dwójek” zajęły 2 miejsce , 5 miejsce , 8 miejsce. W kategorii „trójek” 5 miejsce , 6 miejsce 7 miejsce.
17.11.2012 w Gilowicach w Turnieju siatkówki dziewcząt rocznika 1999, wygrywa drużyna Gilusa
Pływacy z rocznika 98 w składzie : Miriam Kwiatek, Wyrobek Martyna, Mietlińska Agata, Maroszek Dominika, Michalska Katarzyna, Skowron Weronika, Janusz Marta.
W Mistrzostwach Polski zdobywają - 5 tytułów Mistrza Polski, 4 tytuły Vi-ce Mistrza Polski oraz
4 medale brązowe ich autorami są Miriam Kwiatek , Agata Mietlińska , Dominika Maroszek, Katarzyna Michalska, Karol Trela, Marek Brauntsch.
Miriam Kwiatek zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji najlepsza zawodniczka Mistrzostw Polski .
Pływacy z rocznika 96 w składzie: Bartoszek Joanna , Chrobok Szymon, Kulczyk Mateusz, Sojka Wojciech, Bazylewicz Bartosz, Trela Karol, , Brauntsch Marek, Kozaryszczuk Mikołaj, Tymura Kamil.
W Mistrzostwach Polski , zdobyli 2 tytuły Mistrza Polski, 2 wicemistrzostwa Polski , oraz 3 medale brązowe . Joanna Bartoszek zostaje wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski.
Na Mistrzostwach Śląska GILUSY zdobywają 16 medali - 7 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.
Najlepsza zawodniczka zostaje - Kwiatek Miriam , Najlepszym zawodnikiem zostaje - Trela Karol.
Trener Sławomir Formas oraz zawodniczka Miriam Kwiatek zostają powołani na Wielomecz Pływacki Kadry Narodowej Polski na Korfu z udziałem 10 państw na : CYPR , BUŁGARIA , GRECJA , IZRAEL , POLSKA , PORTUGALIA , SZWAJCARIA , TURCJA , BRAZYLIA , FINLANDIA.
W 2013 roku Agata Mietlińska reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Poznaniu .
Z Mistrzostw Polski przywozimy 16 medali 5 złotych i Tytuł Mistrza Polski , 7 srebrnych oraz 5 brązowych. Kwiatek Miriam zdobywa 3 miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Mistrzostw Polski . Z Mistrzostw Śląska przywozimy 34 medale w tym 13 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych.
Na I Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w Kryspinowie 03.08.2013 Kacper Murański z rocznika 99 , zdobywa tytuł Mistrza Polski .
Trener Sławomir Formas ukończył 31 sierpnia wyścig SPARTAN RACE W VECHECU na Słowacji na dystansie 22 km z 25 przeszkodami.
Agata Mietlińska otrzymuje w Bielsku - Białej nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia.
Na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Olsztynie 01-03.03.2013 rocznik 99
startuje w składzie :Gabriela Fuks, Kamila Nycz , Kacper Murański
Murański Kacper pływa: 3 razy w finale A na 100 motylkowym, 200 motylkowym, 400 zmiennym
2 razy w finale B na 50 motylkowym, 400 dowolnym
W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat Dębica 01-03 .03.2013 rocznik 98 w składzie:
Kwiatek Miriam, Mietlińska Agata, Maroszek Dominika, Michalska Katarzyna, Brauntsch Marek,
Trela Karol zdobywa 8 medali: 3 TYTUŁY MISTRZA POLSKI, 3 VICE-MISTRZOSTWA POLSKI, 2 MEDALE BRĄZOWE. W punktacji drużynowej zajmujemy 4 miejsce. W klasyfikacji najlepsza zawodniczka Kwiatek Miriam zajęła 3 m.
Rocznik 97 w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w Gliwicach 08-09.03.2013
reprezentował Bartosz Famulok
Na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w Krakowie 08-09.03.2013 . GILUSA reprezentował Szymon Chrobok.
2014 rok na Mistrzostwach Polski , nasi zawodnicy zdobywają 10 medali w tym 4 Tytuły Mistrza Polski, 4 Tytuły Wicemistrza Polski, 2 brązowe medale.
Mistrzostwa Polski Juniorów 15-Letnich w Gliwicach 07-09.03.2014 rocznik 99 :
Gabriela Fuks, Kacper Murański, 4 razy występowali w finałach
Kacper Murański na dystansie 50, 100, 200 motylkowym i 400 zmiennym.
Rocznik 98 w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Gorzowie Wielkopolskim 14-16.03.2014.
W składzie: Miriam Kwiatek, Agata Mietlińska, Katarzyna Michalska, Marek Brauntsch Karol Trela, wystąpili w 11 finałach A, 5 finałach B zdobyli 8 medali (3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).
W Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Gorzowie Wielkopolskim 18-20.07.2014
Katarzyna Michalska, Marek Brauntsch oraz Karol Trela, wystąpili w 3 finałach A, 3 finałach B , zdobyli 2 medale (1 złoty, 1 srebrny).
Na Mistrzostwach Śląskach GILUSY zdobywają 37 medali - 18 złotych, 15 srebrnych i 4 brązowe. Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Śląska zostają : Miriam Kwiatek - 2 miejsce, Mietlińska Agata - 3 miejsce , Trela Karol - 1 miejsce.
W Lidze Klubów Śląskich zdobyliśmy 23 medale- 10 złote, 8 srebrne i 4 brązowe.
Zawodnicy z rocznika 98 : Miriam Kwiatek, Trela Karol , Mietlińska Agata oraz trener Sławomir Formas dostają powołanie do Kadry Narodowej Polski . Uczestniczą na Wielomeczach w Aleksandropouli (Grecja) - Miriam Kwiatek w Limasoll (Cypr) - Karol Trela, który zdobywa dwa brązowe medale. Karol startuje również w Pardubicach gdzie zdobywa brązowy medal.
W Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w Katowicach , Trener Sławomir Formas trzykrotnie zdobywa tytuł Mistrza Polski, poprawiając rekordy Polski dystansach: 50 metrów ,100 metrów , 200 metrów klasycznym .
W marcu 2014 roku odbywa się Walne zebrania Sprawozdawczo- Wyborcze , na którym zostaje wybrany nowy Zarząd Klubu :
- Sławomir Formas – Prezes Klubu
- Jarosław Janas – Wiceprezes Klubu
- Jerzy Domżoł – Skarbnik Klubu
- Lesława Pawełko – Sekretarz Klubu
- Katarzyna Kowalczyk – Członek Zarządu
- Bogusława Murańska – Członek Zarządu
- Krzysztof Michalski - Członek Zarządu
Skład Komisji Rewizyjnej Klubu:
- Latusek Ewa – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
- Anna Raczkiewicz – V-ce przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
- Marek Gorecki – sekretarz Komisji Rewizyjnej
05.04.2014 w Gilowicach odbył się Wiosenny Turniej Siatkówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Drużyna GILUSA po zaciętej walce zdobyła II miejsce.
W 2015 roku rocznik 2001 reprezentowali : Natalia Działkowska , Kowalczyk Michał, Michalski Wojciech Wojciech Hencner, Tymoteusz Kowol.
W Mistrzostwach Polski GILUSY pływali 16 razy w finałach , w Mistrzostwach Śląskach zdobyli
25 medali w tym 3 złote, 15 srebrne, 7 brązowe. W lidze Klubów Śląskich zdobyli 12 medali 2 złote,
2 srebrne i 8 brązowych.
RADOSŁAW KAWĘCKI - Olimpijczyk, Mistrz Świata i Europy obejmuje patronem Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy GILUS .
Stypendia Starosty Pszczyńskiego trafiają na ręce Miriam Kwiatek oraz Kacpra Murańskiego.
W 2016 roku w Mistrzostwach Polski nasi podopieczni pływali 21 razy w finałach .
W Mistrzostwach Śląska zdobyli 32 medale w tym 2 złote, 16 srebrnych, 14 brązowych.
Na Lidze Klubów Śląskich zdobyli 20 medali 1 złoty, 5 srebrnych, 14 brązowych.
Aleksandra Fuks, Katarzyna Michalska, Michał Kowalczyk, Wojciech Michalski oraz Karol Trela otrzymali STYPENDIA STAROSTY PSZCZYŃSKIEGO
Trener Sławomir Formas na Pucharze Polski w Tychach i Bielawie zdobył 8 złotych medali .
W siatkówce Zarząd Klubu i ich członkowie organizowali dla mieszkańców gminy: turnieje siatkarskie o Puchar Sołtysa Gilowic, Puchar Dyrektora ZOiW w Miedźnej, zawody dwójek i trójek siatkarskich, turniej siatkówki plażowej, zimowe, wiosenne, letnie i mikołajkowe zawody pływackie.
GILUS był również współorganizatorem „Turnieju Miast i Gmin” województwa śląskiego.
Dziewczęta zajęły :
- II miejsce w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych
- I miejsce w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych
Chłopcy zajęli :
- I miejsce w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych
- I miejsce w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych
W 2017 r Kacper Murański , Michał Kowalczyk , Wojciech Michalski otrzymali Stypendia Starosty Pszczyńskiego w Pszczynie . Nasi zawodnicy w Mistrzostwach Polski wystąpili w 20 finałach zdobyli 2 brązowe medale . Z Mistrzostw Śląska przywieźli 16 medali w tym 3 medale złote , 6 medali srebrnych oraz 7 medali brązowych. Start w Lidze Klubów Śląskich zakończyli z dorobkiem 14 medali - 3 złote, 6 srebrne, 5 brązowe. Trener Sławomir Formas w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu MASTERS w Gliwicach zdobył 5 medali ( 3 złote, 2 srebrne ) poprawił 3 rekordy Polski na 50,100 i 200 klasycznym.
W marcu 2017 roku zostaje zwołane Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze na którym powołany zostaje Zarząd Klubu , w skład którego weszli:
- Sławomir Formas – Prezes Klubu
- Iwona Moskała – Wiceprezes Klubu
- Katarzyna Kowalczyk – Skarbnik Klubu
- Lesława Pawełko – Sekretarz Klubu
- Anna Raczkiewicz – Członek Zarządu
- Bogusława Murańska – Członek Zarządu
- Krzysztof Michalski - Członek Zarządu
Skład Komisji Rewizyjnej Klubu :
- Anna Fuks – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
- Marek Gorecki – V-ce przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
- Tomasz Mrzygłód – sekretarz Komisji Rewizyjnej
W 2018 roku rocznik 2001- 2004 sześć razy występowali w MISTRZOSTWACH POLSKI w 8 finałach A
i 16 finałach B zdobyli 2 medale brązowe ich autorem był Tymoteusz Kowol . Zawodnicy 25 krotnie startowali w zawodach rozgrywanych w : Lublinie, Opolu , Ostrowcu Świętokrzyskim , Gliwicach, Dąbrowie Górniczej, Radlinie, Raciborzu, Dębicy, Bochni , Cieszynie, Pawłowicach, Bielsku-Białej, Goczałkowicach-Zdrój. W Mistrzostwach Śląska GILUSY zdobyli 13 medali ( 5 srebrnych , 8 brązowych), z Ligii Klubów Śląskich przywieźli 11 medali .
W Międzynarodowych Mitingach Pływackich w : Andrychowie , Kędzierzynie - Koźlu , Cieszynie
i Pawłowicach nasi podopieczni zdobyli : 17 medali w tym 3 złote, 4 srebrne, 10 brązowe.
W pozostałych zawodach okręgowych w Dębicy, Bochni, Myślenicach, Zakopanem, Cieszynie, Bielsku-Białej, Raciborzu, Gliwicach, Goczałkowicach - Zdrój ,,GILUSY ‘’ zdobyły 40 medali - 5 złotych, 16 srebrnych, 19 brązowych.
Na Letnich Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii MASTERS w Poznaniu trener Sławomir Formas zdobył 3 medale złote na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym z nowymi Rekordami Polski
Sekcja piłki siatkowej liczyła 22 osoby. Grupę tworzyły dziewczęta z roczników 2004, 2005, 2006, 2007 i 2008. Grupa rozgrywała mecze sparingowe i turnieje systemem jedynkowym, dwójkowym , trójkowym oraz czwórkowym. W Gminnych zawodach dziewczęta zajęły II m-ce.
W meczach sparingowym „dwójek” z Przecieszynem III m-ce .
W turnieju „dwójek” szkół podstawowych w Gilowicach II m-ce
W 2018 roku zwołano Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,GILUS'' w Gilowicach w sprawie zmian Statutowych.
W roku 2019 do grupy dołączyli kolejni zawodnicy z roczników 2004, 2005 i 2008 byli to :
Wiktoria Radek, Ewa Frączek, Karolina Chowaniec, Katarzyna Maciejewska , Jowita Szweda, Sandra Siuta, Julia Wawak Mikołaj Kwiatkowski, Jakub Strządała, Jan Starzec –
Pływacy 15 krotnie startowali na zawodach rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim , Olsztynie, Gliwicach, Radlinie, Cieszynie, Bielsku-Białej, Kozach, Łazach , Częstochowie i Oświęcimiu .
W Mistrzostwach Śląska zdobyli 9 medali w tym ( 1 złoty , 6 srebrnych , 2 brązowe)
W Lidze Klubów Śląskich zdobyli 4 medale ( 1 złoty , 3 brązowe) .
Z zawodów okręgowych organizowanych w Cieszynie, Bielsku-Białej, Gliwicach, Częstochowie, Oświęcimiu , Łazach i Kozach Gilusy przywieźli 20 medali - 6 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych
2020 rok był szczególnym okresem w szkoleniu sportowym . Ze względu na sytuacje związaną z pandemią , zawodnicy w ograniczonym stopniu uczestniczyli w zawodach sportowych na szczeblu okręgowym i lokalnym . Udało się zorganizować w Woli XVII Mikołajkowe Zawody Pływackie.
W Lutym zawodnicy startowali w zawodach w Cieszynie na Mitingu Pływackim , tam zdobyli 1 srebrny medal. W listopadzie rywalizowaliśmy na zawodach w Radlinie, gdzie zdobyliśmy 1 brązowy medal.
W lutym zostaje zwołane Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Międzyszkolnego Klubu Sportowego ,,Gilus'' W Gilowicach na którym powołano nowy Zarząd, w skład którego weszli ;
Skład Zarządu Klubu:
1. Sławomir Formas – Prezes Klubu
2. Katarzyna Kowalczyk – Skarbnik Klubu
3. Lesława Pawełko – Sekretarz Klubu
4. Anna Raczkiewicz – Członek Zarządu
5. Bogusława Murańska – Członek Zarządu
6. Krzysztof Michalski - Członek Zarządu
Skład Komisji Rewizyjnej Klubu:
- Anna Fuks – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
- Marek Gorecki – V-ce przewodniczący Komisji Rewizyjnej
- Tomasz Mrzygłód – sekretarz Komisji Rewizyjnej
W 2021 roku do Klubu dochszli kolejni zawodnicy z rocznika 2008, 2007, 2005 byli to :
Anna Mayerberg , Maja Kryza, Maja Górecka, Julia Ponikwia , Bartłomiej Polakowski , Franciszek Mleczko. W zajęciach z pływania uczestniczyło 130 dzieci w wieku szkoły podstawowej i licealnej . Drużyna z piłki siatkowej liczyła 22 dziewczęta.
Ze względu na trudną sytuacje związaną z pandemią , zawodnicy mogli w ograniczonym stopniu uczestniczyć zawodach sportowych na szczeblu okręgowym i lokalnym.
W maju odbyły się w Woli VI Wiosenne Zawody Pływackie, w październiku VII Jesienne Zawody Pływackie
Rocznik 2001-2005 w składzie : Wojciech Michalski i Jan Starzec , wystartowali w majowych Mistrzostwa Śląska w Gliwicach. W czerwcu wystąpili w Mistrzostwach Małopolski w Oświęcimiu zdobywając 1 brązowy medal
Zawodnicy GILUSA 4 krotnie wyjeżdżali na zawody do: Radlina , Kóz, Gliwic , Oświęcimia, łącznie zdobywając 7 medali w tym (2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe)
Jan Starzec reprezentował klub GILUS w Zimowych Mistrzostwach Polski 16 Latków w Gliwice
W roku 2022 szkoliliśmy w pływaniu blisko 150 osób. Drużyna siatkarska liczyła 24 osoby . Do drużyny pływackiej dołączyli zawodnicy z rocznika 2008 – 2007 . Powstaje drużyna GILUS Masters.
Rok 2002 przyniósł kolejne sukcesy w Mistrzostwach Polski nasi podopieczni występują 10 razy w finałach - Wiktor Panczykowski stał się brązowym medalistą na 100 dowolnym .
Z Mistrzostw Śląska na si zawodnicy przywieźli 8 medali w tym 1 złoty, 4 srebrne, 3 brązowe.
W Lidze Klubów Śląskich zdobyli 1 medal srebrny.
Zawodnicy GILUSA na zawodach w Oświęcimiu, Andrychowie, Lublinie , łącznie zdobyli 13 medali ;
4 złote , 5 srebrnych i 4 brązowe.
Grupa Masters starowała w Pucharze Polski zdobyła 14 medali w tym 8 złotych, 2 srebrne,
4 brązowe , ustanowiła 6 rekordów Polski : 3 na 25m pływalni i 3 na 50 m pływalni.
Trener Sławomir Formas w Letnich Mistrzostwa Polski Masters w Olsztynie zdobył 3 złote medale
i poprawia 3 rekordy Polski. W mistrzostwach Europy Masters w w Rzymie w kat. 50-54 lata zdobył
2 złote medale i 1 brązowy ustanowił 3 nowe rekordy Polski .
ŁACZNIE DO ROKU 2022 MUKS GILUS GILOWCE ZDOBYŁ
48 MEDALE MISTRZOSTWA POLSKI ( 18 ZŁOTYCH, 12 SREBRNYCH I 18 BRĄZOWYCH)
191 MEDALE MISTRZOSTW ŚLĄSKA ( 48 ZŁOTE, 85 SREBRNYCH , 57 BRĄZOWYCH)